کرایو ویال و رک کرایو ویال کرایو ویال و رک کرایو ویال


       کرایو ویال و رک کرایو ویال

کرایوویال
این وسیله به عنوان یک لوله یا ظرف آزمایشگاهی درب دار برای ذخیره و نگهداری نمونه های بیولوژیک مانند DNA، پروتئین و سلول های فریز شده بکار می روند. کرایوویال گلوبال رول که در آزمایشگاه های تحقیقاتی و تشخیص طبی کاربرد های زیادی دارند، در انواع مختلف از نظر حجم و شکل وجود دارند. این لوله های پر کاربرد از جنس پلاستیک و پلی پروپیلن و در رنگ های مختلف استاندارد ساخته میشوند. درب های آنها میتواند به صورت فشاری یا پیچ دار باشد.

 


نکات مهم در رابطه با کرایوتیوب
•    عاری از DNase و RNase
•    قابل اتوکلاو
•    کاملا استریل
•    قابلیت نگهداری در تانک ازت  
•    مقاوم در برابر ضربات فیزیکی

 


رک ویال
رک ویال گلوبال رول وسیله ای است که برای نگه داری ویال های مورد استفاده در آزمایشکاه استفاده میشود. ویال وسیله ای شیشه ای است که در صورت رها شدن در محیط آزمایشگاه میتواند گم شده یا بشکند. با استفاده از رک ویال Global Roll، از گمشدن و شکستن ویال ها جلوگیری میشود.
این رک ها دارای دو نوع “در ساده” و “در لولایی” هستند.

سرمازدگی یا انجماد فرایندی است که طی آن اندامک ها ،سلول ها ،بافت ها یا به طور کلی هر ساختار بیولوژیکی که مستعد آسیب از فرایندهای شیمیایی است با خنک شدن در دماهای پایین با استفاده از کربن دی اکسید جامد یا نیتروژن مایع حفظ می شوند. در واقع در دماهای پایین هر گونه فعالیت آنزیمی یا شیمیایی که ممکن است به مواد بیولوژیکی آسیب برساند، به طور موثر متوقف می شوند. اینگونه مواد و بافت ها برای مدت طولانی در اختیار ما قرار می گیرند. در این مراحل برای نگه داری مواد بیولوژیکی و انجام فرایند انجماد از یک سری لوله هایی به نام کرایو ویال یا همان کرایوتیوب استفاده می شود .

 


Cryovial
Any vial designed to store materials at very low temperatures

از 0 رای
0

ارسال دیدگاه Post comments


با کارشناسان ما در تماس باشید