عالیان تجهیز آزما
لام و لامل و جعبه لام لام و لامل و جعبه لام


       لام و لامل و جعبه لام

لام و لامل آزمایشگاهی جزو آن دسته از لوازمی هستند که در تمام آزمایشگاه ها حتی مدارس نیز کاربر داشته و روزانه استفاده میشوند.
لام آزمایشگاهی از یک صفحه شیشه ای به شکل مستطیل ساخته شده و معمولا  ابعاد آن در اندازه های 2/5*7/5 سانتیمتر و ضخامت یک میلیمتر می باشد. لام آزمایشگاهی معمولا از جنس شیشه اپتیکی یا نوری ساخته می شود. این شیشه ها از جنس قلیای آهکی یا بروسیلیکات هستند.
به عبارتی لام یکی از ظروف شیشه ای پرکاربرد در محیط های آزمایشگاهی است که به جهت داشتن ضخامت و قطر کم، بعنوان ظرفی برای نگه داشتن نمونه مورد آزمایش در زیر میکروسکوپ، مورد استفاده قرار می گیرد.
لامل آزمایشگاهی یکی دیگر لوازم شیشه ای مناسب و مورد استفاده در آزمایشگاه ها می باشد که با داشتن ضخامت کمتر نسبت به لام بعنوان ظرف شیشه ای بر روی نمونه مورد آزمایش قرار می گیرد. لامل صفحه ایی شیشه ای نازک و کوچک معمولا به شکل چهارگوش یا گرد می باشد. لامل ها مربعی شکل و معمولا به ابعاد 18*18 – 20*20 – 22*22 – 24*24 و 24*50 میلیمتر و لامل های گرد معمولا با قطر 18 میلیمتر موجود می باشد.


Microscope Slides:
A glass slide is a glass slide or quartz slide used to place things when observing things with a microscope. When making a sample, place the cells or tissue sections on the slide glass and place the cover glass on it for observation. Optically, a thin sheet of similar glass material used to produce phase difference.

از 0 رای
0

ارسال دیدگاه Post comments