عالیان تجهیز آزما
سرسمپلر و رک سرسمپلر سرسمپلر و رک سرسمپلر


       سرسمپلر و رک سرسمپلر

سر‌سمپلر یا میکروپیپت یکی از مهم‌ترین ابزار‌‌های آزمایشگاهی هستند که جنس آنها پلیمر پلی‌پرولین است. این وسیله آزمایشگاهی یکبار مصرف است. از سمپلر به منظور انتقال محلول‌ها و نمونه‌ها استفاده می شود که با کمک سر‌سمپلر یا تیپ  (Tip) به واسطه‌ی ایجاد یک خلاء در بالای محفظه‌ای که مایع را نگاه می‌دارد عمل می‌کند. سر سمپلرها به‌صورت گزینشی این خلاء را برای بالا کشیدن و رها‌سازی مایع طبق یک حجم مطلوب، آزاد می‌کنند. سمپلر‌ها امکان جابجایی دقیق و استریل مایع را فراهم می آورند. در واقع سرسمپلرها یک سیستم نمونه‌برداری قابل اعتماد و دقیق ایجاد می‌کنند.
سرسمپلرها به صورت یک‌بار‌مصرف هستند و بعد از هر بار استفاده دور انداخته می‌شوند. به‌همین دلیل یکی از پرمصرف‌ترین وسایل آزمایشگاهی به شمار می‌‌آیند. سرسمپلرها معمولاً استریل هستند و در بسته‌بندی‌های عمده به فروش می‌رسند. این وسیله قبل از استفاده باید اتوکلاو شده تا برای انجام فعالیت‌های حساس و دقیق آزمایشگاهی آماده شود.
انواع سرسمپلر بر اساس حجم:
در انتخاب سرسمپلر برای سمپلرها باید دقت کرد زیرا در‌صورتی که تیپ متناسب با سمپلر انتخاب نشود ممکن است به سمپلر آسیب برسد و از طول عمر آن کاسته شود، همچنین دقت و صحت اندازه‌گیری نمونه‌برداری نیز دچار خطا خواهد شد.
از این رو، سرسمپلرها متناسب با نوع سمپلر و حجمی که جابجا می‌کنند، به چند دسته تقسیم می‌شوند. این تقسیم‌بندی با رنگ‌های مجزا قابل تشخیص است:
-    سر‌سمپلر با حجم‌های کم (۰.۵-۱۰) میکرولیتر که به سرسمپلرهای کریستالی (سفید و شفاف) معروفند. این نوع سرسمپلرها معمولاً در فعالیت‌های دقیق مولکولی کاربرد دارند.
-    سر‌سمپلر زرد رنگ برای سمپلرهای ۲-۲۰ و ۲۰-۲۰۰ میکرولیتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.
-    سر‌سمپلر های آبی مناسب برای سمپلرهای با حجم‌های ۲۰۰ تا ۱۰۰۰ میکرولیتر می‌باشند.
انواع سرسمپلر بر اساس کاربرد:
-    سرسمپلرهای غیراستریل
-    سرسمپلرهای استریل
-    سرسمپلرهای فیلتردار


Pipette Tip:
The pipette tip is an experimental pipette consumable product. The tip series products include 10ul white tip, 10ul filter white tip, 200ul yellow tip, 200ul filter yellow tip, 1000ul blue tip, 1000ul filter blue Tips, 10ul boxed white tips, 200ul boxed yellow tips, 1000ul boxed blue tips, 10ul sterilized white tips, 200ul sterilized yellow tips, 1000ul sterilized blue tips.

از 0 رای
0

ارسال دیدگاه Post comments